GRIPAS- KAS TAI IR KAIP APSISAUGOTI

Signatos šeimos klinika Jums linkėdama sveikatos praneša:

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis nuo sausio 30 d. Kauno mieste buvo paskelbta gripo epidemija. Epidemijos metus siūloma riboti masinius susibūrimus, renginius. Mieste uždaroma vis daugiau mokyklų, skelbiamas karantinas.
Gripas yra užkrečiama virusinė liga, jai būdingi simptomai yra aukšta temperatūra, bendras silpnumas ir nuovargis, šaltkrėtis, raumenų ir galvos skausmai, sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, kosulys. Šiai ligai būdingos dažnai pasitaikančios komplikacijos, todėl būkite budrūs:

POILSIS- pajutus aukščiau išvardintus simptomus Jūs privalote ilsėtis. Venkite masinių renginių, neikite į darbą, ugdymo įstaigas, stenkitės nesilankyti viešose vietose. Apsaugokite save ir aplinkinius likdami namuose sirgimo periodu. Gripo simptomai žmogaus organizme juntami nuo 2 iki 6 dienų.

ŠEIMOS GYDYTOJAS-nedarbingumo pažymėjimą susirgus gripu galite gauti paskambinus telefonu į savo šeimos kliniką. Jei per kelias dienas Jums nekrenta temperatūra, prasidėjimo pykinimas, bėrimas ar nejuntate bendro pagerėjimo, nedelsdami kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Prisiminkite, kad antibiotikai gydo tik bakterijų sukeltas infekcijas, taigi jie nepadės sergant gripu. Vartokite vaistus, kuriuos Jums paskirs Jūsų šeimos gydytojas.

SKYSČIAI- geriausia pagalba skaudančiai gerklei, kosuliui ir net temperatūrai mažinti. Gerkite daug arbatų, šiltų skysčių, galite pagal nurodytas rekomendacijas vartoti karštus gėrimus su paracetamoliu. Per dieną patartina išgerti 2-3 litrus skysčių, nepamirškite į gėrimus įdėti šaukštelį medaus ar pagardinti citrina.

‼️NESUSIRGUS- atidėkite vizitą į šeimos kliniką, nes siaučiant gripo epidemijai susirgti lankantis ten yra itin lengva. Venkite masinių renginiu, susibūrimų, net didelių prekybos centrų, kur yra didelė koncentracija žmonių. Sveikindamiesi venkite apsikabinimų, bučinių, rankų paspaudimų.

Saugokime save ir aplinkinius!

Placebo

Apsilankę mūsų klinikoje, jus būsite apžiūrėtas ir ištirtas šeimos gydytojo, taip pat jums bus paskirti gydytojo nuomone būtini tyrimai, kurie patikslins bei pagreitins jūsų ligos diognizavimą. Jei jūsų bendra būklė neleis jums dirbti, tai jūsų šeimos gydytojas išrašys jums nedarbingumo lapelį, paskirs medikamentinį gydymą, patars kaip jums geriau elgtis ligos metu ir kaip maitintis.

Kontaktai

  Mums rašykit: info@signata.lt

8 618 23118

(37) 236990

  Šarkuvos g. 1a, LT-3040 Kaunas