Holteris

UAB „SIGNATA“ IR BALTŲ ŠEIMOS KLINIKA SIŪLO PASLAUGĄ- ŠIRDIES RITMO TYRIMĄ HOLTERIO MONITORIUMI

Holteris – kas tai?

Registruojant įprastinę elektrokardiogramą (EKG) gydytojo kabinete širdies ritmas ir kiti galimi pakitimai stebimi tik labai trumpą laikotarpį – 15 – 30 sekundžių. Per tokį trumpą laikotarpį ne visada užregistruojami ritmo sutrikimai, ypač jei jie pasireiškia ne tuo momentu, būna priepuolinio pobūdžio.

  • Tyrimas Holterio monitoriumi – tai širdies ritmo tyrimas (elektrokardiogramos registravimas) ir analizė visą parą;
  • Paros EKG Holterio monitoravimas – tai širdies ritmo tyrimas (elektrokardiogramos registravimas) ir analizė paros (arba dviejų parų) laikotarpiu. Šis tyrimas svarbus diagnozuojant išeminę širdies ligą, širdies ritmo sutrikimus bei širdies veiklos pokyčius paros bėgyje įprastinėmis sąlygomis.
  • Ilgalaikis EKG tyrimas, kaip diagnostikos metodas, yra labai svarbus. Dažnai tai yra vienintelė galimybė neinvaziniu būdu sužinoti apie ligonio širdies būklę. Per 24 valandas yra užrašoma apie 100 000 širdies ciklų. Ypatingai šis metodas naudingas simptomų ir ritmo sutrikimų ryšio nustatymui, vertinant riziką tiems ligoniams, kurie serga aritmija, bet nejaučia jokių simptomų, širdies susitraukimo dažnio kintamumui nustatyti, ekstrasistolių vertinimui, jų dažnio ir skaičiaus nustatymui, įvertinti ekstrasistolių ryšį su fiziniu krūviu, taip pat jei pacientas turi širdies stimuliatorių – jo funkcijos įvertinimui, jei įtariami aparato funkcijos sutrikimai.

Kaip atliekamas hotlerio monitoravimo tyrimas?

  • Pacientui atvykus į kliniką ant krūtinės užklijuojami elektrodai. Jie plonais laidais yra sujungti su mažu aparatu ( 3 x 7,5 cm), kurie 3 lipniais elektrodais pritvirtinami prie kūno. Pacientas su šiuo aparatu gali vaikščioti, dirbti įprastinius darbus, tik svarbiausia neliesti elektrodų bei kol aparatas yra uždėtas – nesimaudyti duše, vengti aktyvios fizinės veiklos, kurios metu gausiai prakaituojama. Elektrokardiograma įrašoma į aparato mikrokompiuterį.
  • Po 24 val. arba kitu sutartu laiku (jei monitoravimas vykdomas ilgiau nei 24 val.), pacientas atvyksta dar kartą į gydymo įstaigą, kur aparatas yra nuimamas, sujungiamas su kompiuteriu ir šeimos gydytojas specialios programos pagalba peržiūri gautus duomenis. Esant pakitimams, kuriems reikalingi papildomi širdies ritmo tyrimai, šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą (kardiologą), kartu su Holterio monitoravimo rezultatais skaitmeninėje laikmenoje.

Kreipkis telefonu ir atsakysime visus klausimus! 8 618 23118

Bendrosios praktikos slaugytojos

ruta-rusteikaite-min
Bendrosios praktikos slaugytoja

Rūta Rusteikaitė

vanda-stabingiene-min
Bendrosios praktikos slaugytoja

Vanda Stabingienė

Edita Beigiene-min (1)
Bendrosios praktikos slaugytoja - akušerė

Edita Beigienė

Karolina Alminaite-min
Bendrosios praktikos slaugytoja

Karolina Alminaitė

Kodėl verta prisijungti

Glaudus ryšys

Kiekvienas pacientas gauna nuoširdų rūpestį ir kokybiškas ir sveikatos priežiūros paslaugas.

2.

Naujausios technologijos

Novatoriškiau yra geriau

3.

Profesionalų komanda

Signatos šeimos klinikoje dirba aukščiausios klasės įvairių sričių specialistai

Ar jau esate mūsų klinikos pacientas?